PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Piráti v Praze protestovali proti projektu na sledování lidí

28.7.2012

Zhruba tři desítky lidí se v sobotu odpoledne sešly k protestu před budovou Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Demonstranti odmítají evropský projekt Indect, jehož cílem je propojit a vyhodnocovat data ze sledovacích kamer. Pirátská strana, která protest zorganizovala, tvrdí, že projekt ohrožuje svobodu lidí, neboť systém na ně nahlíží jako na potenciální zločince.

"Projekt má posílit plošné sledování občanů v rámci EU. Hlavním cílem je údajný boj s terorismem," tvrdil místopředseda pirátské strany Mikuláš Ferenčík. Policie podle něj bude po propojení systému moci využívat data z Indect získaná ve všech zemích unie.

Ferenčík varoval také před tím, že primární vyhodnocování hrozeb provádí stroje a lidé až zpětně kontrolují, zda se nejednalo o planý poplach. "Je jisté, že bude celá řada falešně obviněných," míní Ferenčík.

Místopředseda ČPS uvedl, že projekt financuje EU 11 milióny euro, dalšími čtyřmi milióny se podílí jiní jeho účastníci, například univerzity.

Termín pražského protestu je dán termínem celoevropské vlny protestních akcí. "Dohledal jsem, že probíhá minimálně ve 42 městech osmi zemí EU," vypočetl Ferenčík. Čeští piráti se k celoevropskému protestu připojili a chtěli prý akcí ukázat, že "jim není šmírování jedno".

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se