OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Rok 2011 přinesl extrémní výkyvy počasí, vysvětlení chybí

25. prosince 2011

Rok 2011 přinesl nebývalé množství nejrůznějších přírodních katastrof včetně záplav v Thajsku nebo tornád a požárů v USA. Ve Spojených státech ještě nikdy nebylo zaznamenáno současně tolik různých katastrof jako letos. Zda k tomu však přispělo globální oteplování, není jasné, chybí peníze na výzkum, uvádí list New York Times.

„Jsem meteorologem třicet let a nikdy jsem neviděl rok podobný roku 2011 co do počtu ohromujících extrémních jevů,“ uvedl Jeffrey Masters a dodal: „Když se podívám na historické záznamy, které sahají do 19. století, nemohu najít nic srovnatelného."

V USA ročně zaregistrují většinou tak tři nebo čtyři velké přírodní katastrofy, přičemž každá způsobí škody okolo miliardy dolarů. Letos jich však podle Národního oceánografického a atmosférického úřadu NOAA byly desítky a celkem stály daňové poplatníky 50 miliard dolarů. Jihozápad sužovaly požáry i extrémní sucha, jaro přineslo nejvíce velkých tornád, v řadě míst byly zaznamenány velké povodně, když se rozvodnila i Mississippi.

Tvrdé zimy trápily USA na počátku 20. století, extrémní sucha zase v třicátých letech, ale nikdy nebylo tolik různých jevů zaznamenáno najednou.

Zatím však není jasné, co přesně je způsobilo a jak moc je na vině člověk a globální oteplování, i když klimatologové vždy říkali, že oteplování takovéto jevy přinese.

„Změnili jsme značně atmosféru - a to víme bez stínu pochybností,“ řekl klimatolog Benjamin D. Santer. „Nemůžete se zapojit do tohoto ohromného celoplanetárního experimentu, kdy ohříváte povrch i atmosféru a dodáváte do atmosféry vlhkost, aniž byste se dočkali dopadu v podobě častých a dlouhodobých extrémních jevů.“

Něco vědci vědí, například, že teplejší atmosféra pojme více vody, a proto jsou častější silné deště a sněhové přívaly i další bouře.

Mnohdy však chybějí data. Je tomu tak v případě tornád, v minulosti nebyla tak přesná evidence jako dnes. Podle vědců právě oteplování vede k většímu výskytu tornád, ale nemají k tomu data.

Ale podrobnější výzkum by vyžadoval další náklady, NOAA se pokusil přijít s vlastní reorganizací, aby mohl poskytovat přesnější předpovědi počasí, ale Sněmovna reprezentantů, kde mají většinu republikáni, ji zablokovala, i když neměla nic stát.

Důvodem je, že nesouhlasí s názorem, že skutečně dochází ke globálnímu oteplování, na čemž se shodují vědci. Před prezidentskými volbami se vyhraňují proti demokratům, kteří naopak oteplování považují za jev, jemuž je se potřeba věnovat a bojovat s ním.

Nákladnější by bylo zavést metody, které by umožňovaly analyzovat statistická data v řádech dní a týdnů a ne let. Právě to by však mohlo pomoci odhalit příčiny podobných extrémních jevů způsobujících značné škody.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr